ŻABKI

Wychowawcy: mgr Ewa Dolaś mgr Magdalena Strona

Pomoc: Elżbieta Nowaczek

Grupa wiekowa: 4 latki

Dzieci z grupy „Żabki” doskonale wiedzą o tym, że marzec jest miesiącem, w którym przyroda budzi się do życia. Wiedzą również, że w tym miesiącu żegnamy starą, a witamy nową porę roku, jaką jest wiosna.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinnyśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych . Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.

14 lutego, w ramach dnia bez zabawek w grupie Żabek zorganizowaliśmy  zajęcia z tworzenia instrumentów muzycznych. Co można zrobić z niepotrzebnych butelek, rolek, pudełek?

Święta Bożego Narodzenia są jednymi z najpiękniejszych, najcieplejszych i najbardziej rodzinnych świąt. Wiadomym jest też to, że do każdych Świąt trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Dlatego, już z początkiem grudnia w grupie Żabek było czuć, słychać i widać świąteczne przygotowania.

Tegoroczna jesień rozpieszcza nas piękną, słoneczną pogodą dlatego grupa Żabek aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu. Po śniadaniu dzieci często wraz z paniami wyruszają na długie spacery po okolicy, do parku czy na przedszkolny plac zabaw. Spacery uczą, rozwijają ale i też cieszą.