Smaller Default Larger

Drodzy Rodzice! 

W trakcie zebrania mieli Państwo okazję posłuchać prelekcji pt. "Dzieci w wirtualnej sieci. Jak nowe technologie wpływają na dzieci?" przygotowanej przez p.Agatę Dudek oraz p.Agnieszkę Tekielę.

W załączniku znajdą Państwo 2 broszury (format PDF):

1. "Dzieci w wirtualnej sieci. Poradnik dla rodziców" Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

2. "Mama, tata, tablet. O tym, kiedy i jak udostępniać dzieciom tablet i smartfon" Fundacja Dzieci Niczyje

Zachęcamy do zapoznania się z treścią broszur. 

Podpatrzone i usłyszane dn.20.11.2023 w Przedszkolu Samorządowym w Słomnikach:

Nauczyciel wprowadza wyrazy "moje prawa" do czytania całościowego. Prosi wybrane dziecko o podzielenie każdego słowa na sylaby i określenie liczby sylab. Następnie wręcza dzieciom kłębek wełny. Dzieci przekazują sobie kłębek. To dziecko, które trzyma kłębek, wyjaśnia, co dla niego znaczy wyrażenie "moje prawa'.

Niektórzy uważają, że jesteśmy mali i nic nie wiemy. A to nieprawda! Wiemy:w jakim kraju żyjemy, jaka jest najdłuższa rzeka w Polsce, w jakich barwach jest flaga czy co przedstawia godło Polski. Od tygodni uczymy się pieśni patriotycznych i hymnu narodowego. Jesteśmy też artystami... Przygotowaliśmy występ z okazji Święta Niepodległości (ukłony dla dzieci z gr.Kotków i Pań za przygotowanie  pięknego występu). Byli goście odświętnie ubrani, biało-czerwone flagi, łzy wzruszenia i "Przybyli Ułani pod okienko...". Drodzy Dorośli! Z całego serca życzymy Wam pięknego świętowania! 

Pod koniec października w grupach Jeżyków i Wiewiórek odbył się Bal Wszystkich Świętych. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych.