Smaller Default Larger

12.04.2024r w naszym przedszkolu odbyły się niecodzienne zajęcia.Gościliśmy policjantów z Komendy Głównej Policji w Krakowie.  Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez te służby.

Funkcjonariusze  odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne, których celem jest podnoszenie świadomości i poczucia bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Policjanci opowiadali małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią i jakie są ich obowiązki;uczyli kiedy i jak wezwać  pomoc. Przypomniano numery alarmowe, oraz podstawowe zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi znakami drogowymi ; wiedzą co to znaki ostrzegawcze, informacyjne , zakazujące. Przedszkolaki dowiedziały się również,  jak bezpiecznie i  prawidłowo organizować sobie miejsce i teren zabaw  w domu i na powietrzu. Największą atrakcją było oglądanie radiowozu; dźwięk sygnałów alarmowych, oraz akcesoriów niezbędnych w pracy policjanta. Po tym spotkaniu dzieci są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i wiedza , gdzie uzyskać pomoc w niebezpiecznej sytuacji.

galeria