jeżyki

Wychowawcy: mgr Agnieszka Nagło i mgr Bożena Piwowarska

Pomoc: Justyna Plucińska

Grupa wiekowa: 6 latki

Tematyka związana z teatrem zawsze  wyzwala w  dzieciach ogromną aktywność własną.Teatr jest dla nich rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie , budzą nas..”

Oczekiwanie na Wielkanoc to był bardzo pracowity czas dla naszej grupy przedszkolnej. Podtrzymując tradycję,nasze przygotowania rozpoczęliśmy od wykonaniakolorowych palm wielkanocnych.

„Woda do picia, woda do mycia bez niej na świecie nie byłoby życia.” 22 marca świętowaliśmy w ramach kółka przyrodniczego „Dzień Wody”. W tym dniu dominował kolor niebieski, który kojarzy nam się z wodą.

Zrobię dzisiaj sam kanapki
Smaczne, kolorowe.

22 marca grupa „Jeżyków” poznała  tajemnice witaminowe nowalijek i samodzielnie  przygotowała kolorowe, wiosenne kanapki na śniadanie.

W oczekiwaniu na nadejście wiosny dzieci zakładają wiosennekąciki przyrody, a osobiste zaangażowanie pozwala przedszkolakom zrozumieć potrzebę pielęgnacji i ochrony przyrody.