JEŻYKI

Wychowawcy: mgr Agnieszka Nagło i mgr Bożena Piwowarska

Pomoc: Justyna Plucińska

Grupa wiekowa: 6 latki

Święto to obchodzone jest corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

W ramach realizacji zadań związanych z kółkiem przyrodniczym „Mali przyjaciele przyrody”, przedszkolaki realizowały zadnia związane z poznawaniem drzew.

11 października 2021r. dzieci z grupy Jeżyków obchodziły Święto Drzewa. Jego początki są dość odległe i sięgają 1872 roku, kiedy znawca i miłośnik przyrody, Julius Sterling Morton, ówczesny gubernator stanu Nebraska i jednocześnie sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, zwrócił się do rodaków z prośbą, by 10 kwietnia każdy kto może posadził drzewo.

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października.

Koniec września w grupie „Jeżyków” upłynął w tematyce zajęć związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe odbyły spacer na pobliskie skrzyżowanie i tam uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię.