W ubiegły wtorek, 14 czerwca Żabki pojechały na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółki" w Niezwojowicach.

W ostatnim czasie  nasze Żabki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Słomnikach mieszczącego się przy ulicy Niecałej, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej.

Mimo iż na temat pracy fryzjera, narzędzi i sprzętów potrzebnych do wykonywania tego zawodu, każdy z przedszkolaków  może powiedzieć kilka słów i nie stanowi to dla nich żadnego problemu, wizyta w miejscowym salonie fryzjerskim okazała się bardzo atrakcyjna.

Korzystając z pięknej majowej pogody we środę wybraliśmy się z wizytą do pobliskiej pracowni krawieckiej, aby zgłębić tajniki tego nieco zapomnianego zawodu.

Podczas kilku kwietniowych dni dużo rozmawialiśmy o otaczającej nas przyrodzie i o planecie, na której żyjemy.