29 maja 2019 r. dzieci z grupy "Żabek" z wielką radością powitały w przedszkolu wyjątkowych gości. Byli nimi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczy. Pan Przemek- tata naszej koleżanki Emilki Knafel wraz z kolegą Panem Jakubem.

Wiosna powoli zadomawia się w przyrodzie. I tak w naszym przedszkolu grupa Żabek postanowiła, aby w sali założyć zielony ogródek, ma on miejsce na parapecie.

Na kolejne spotkanie czytelnicze zawitała do grupy Żabek mama Emilki- Pani Madzia , która przyniosła ulubioną książkę Emilki "Alicję w krainie czarów".

Dzieci z grupy „Żabki” doskonale wiedzą o tym, że marzec jest miesiącem, w którym przyroda budzi się do życia. Wiedzą również, że w tym miesiącu żegnamy starą, a witamy nową porę roku, jaką jest wiosna.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinnyśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych . Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.