Smaller Default Larger

 We wtorek 29 maja grupa „Żabek” wraz z Panią Sylwią wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach . Celem naszej wycieczki było spotkanie z panią bibliotekarką , która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom o tym co to jest biblioteka, jak się w niej należy zachować.

W piękny majowy czwartek grupa „ Żabek” gościła swoich rodziców na porannych zajęciach otwartych. Tym razem tematem dnia była łąką i jej mieszkańcy. Sądząc po minach zarówno dzieci i rodziców temat bardzo przypadł im do gustu.

Od ostatniego „dnia bez zabawek” minęło dość sporo czasu dlatego też  „ Żabki” z utęsknieniem czekały na kolejny, tym razem ekologiczny wynikający z realizacji tygodniowego tematu dotyczącego ekologii.

Wiosennym, a jakże optymistycznym akcentem grupa „Żabek” wraz z p. Sylwią i p. Elą przystąpiły do działań kulinarnych, a mianowicie do przygotowania wiosennych kanapeczek. Po krótkiej pogadance na temat bezpieczeństwa i etapów prac przedszkolaki dokładnie umyły rączki, ubrały fartuszki oraz czapeczki i zabrały się do działania!

Tradycyjnie jak co roku kiedy zawita do naszego przedszkola wiosna przedszkolaki z grupy ”Żabek” zakładają w sali wiosenny kącik przyrody.