KOTKI

Wychowawcy: mgr Sylwia Kowalska i mgr Magdalena Strona

Pomoc: Barbara Leś

Grupa wiekowa: 5 latki

W związku ze zbliżającą się wiosną w ostatnim tygodniu grupa „ Kotków” zgłębiała tajemnice zwierząt naszych pól i lasów. Na początku dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia pszczół oraz ich znaczenia w życiu człowieka.

W ubiegły czwartek dzieci z grupy „Kotków” nawiązując do programu kulinarnego realizowanego w naszym przedszkolu pt: „Mali Kucharze” przystąpiły do samodzielnego przygotowania śniadania.

Początek Nowego Roku był wyjątkowo radosny dla przedszkolaków ponieważ przyniósł on ze sobą piękną, białą zimę. Dzieci z grupy Kotki musiały zatem przypomnieć sobie, w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom przygotować się do zimy. Na jednych z zajęć skupiliśmy się na ptakach.

W ostatnim tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie grupa „Kotków” wraz z panią Sylwią podjęła wyzwanie zorganizowania świątecznego dnia bez zabawek. Niestety nie wszystkim spodobał się ten pomysł, ale dzień był na tyle intensywny i wypełniony ciekawymi zadaniami, że przedszkolaki bardzo szybko zapomniały o zabawkach w sali.

Zajęcia otwarte to forma spotkania umożliwiająca Rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz zachowania w czasie zajęć dydaktycznych.