KOTKI

Wychowawcy: mgr Sylwia Kowalska i mgr Magdalena Strona

Pomoc: Barbara Leś

Grupa wiekowa: 5 latki

Początek Nowego Roku był wyjątkowo radosny dla przedszkolaków ponieważ przyniósł on ze sobą piękną, białą zimę. Dzieci z grupy Kotki musiały zatem przypomnieć sobie, w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom przygotować się do zimy. Na jednych z zajęć skupiliśmy się na ptakach.

W ostatnim tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie grupa „Kotków” wraz z panią Sylwią podjęła wyzwanie zorganizowania świątecznego dnia bez zabawek. Niestety nie wszystkim spodobał się ten pomysł, ale dzień był na tyle intensywny i wypełniony ciekawymi zadaniami, że przedszkolaki bardzo szybko zapomniały o zabawkach w sali.

Zajęcia otwarte to forma spotkania umożliwiająca Rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. Rodzice mają możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojej pociechy oraz zachowania w czasie zajęć dydaktycznych.

W ostatni dzień października grupa „Kotków” wybrała się z wizytą do Muzeum Ziemi Słomnickiej na warsztaty muzealne pt: „Historia Orła Białego”. Na samym początku bardzo serdecznie powitała nas Dyrektor muzeum – Pani Alicja Biczysko.

Ostatni tydzień w grupie „Kotków” był pracowity i upłynął na jesiennych zagadnieniach związanych z owocami i warzywami. Tematyka bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom i z ochotą brały udział w działaniach zaproponowanych przez Panią Sylwię i Panią Madzię.