KOTKI

Wychowawcy: mgr Sylwia Kowalska i mgr Magdalena Strona

Pomoc: Barbara Leś

Grupa wiekowa: 5 latki

W ostatni dzień października grupa „Kotków” wybrała się z wizytą do Muzeum Ziemi Słomnickiej na warsztaty muzealne pt: „Historia Orła Białego”. Na samym początku bardzo serdecznie powitała nas Dyrektor muzeum – Pani Alicja Biczysko.

Ostatni tydzień w grupie „Kotków” był pracowity i upłynął na jesiennych zagadnieniach związanych z owocami i warzywami. Tematyka bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom i z ochotą brały udział w działaniach zaproponowanych przez Panią Sylwię i Panią Madzię.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Powyższe święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.