Smaller Default Larger

I znów kolejny rok przedszkolny za nami i znów żegnaliśmy dzieci, którzy po wakacjach będą uczęszczać do grupy starszaków w naszym przedszkolu. Natomiast jeden z naszych przedszkolaków Radosław Lepiarczyk przekroczy progi szkoły.

„Kocham Cię, Mamo,
Bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje…
A kiedy będzie słońce i lato
Pójdziemy sobie na spacer z Tatą…

Słoneczna pogoda sprzyjała grupie kotków w odbyciu długiego spaceru na ulicę Niecałą w Słomnikach. Naszym celem było zwiedzenie Poczty oraz wysłanie zaproszeń do swoich rodziców na uroczystość Dnia Rodziny.

„ My przedszkolaki na ziemskiej kuli,

Wiemy, że Ziemię trzeba przytulić.

Zadbać o lasy, powietrze i wodę

Kwiaty, zwierzęta- całą przyrodę!

Ten, kto przyrodę niszczy i truje,

Niech się kolcami jeża pokłuje!”

Recytacją krótkiego, a zarazem bardzo pouczającego wierszyka ekologicznego „ Kotki” wraz z panią Sylwią rozpoczęły już drugie poranne zajęcia otwarte na które zostali zaproszeni rodzice.

W związku z omawianym w tym tygodniu tematem dotyczącym sportu. Poznawaliśmy różne jego dziedziny uprawiane w porze zimowej jak i letniej. Wiemy jak dobrze ruch wpływa na nasze samopoczucie i ile korzyści z jego uprawiania ma nasz organizm. Uczy zdyscyplinowania, wytrwałości i zdrowej rywalizacji. Jest to bardzo ważny element współzawodnictwa. Przeprowadzone wewnątrz grupowe zawody, pokazały że grupa potrafi ze sobą dobrze się bawić.