WIEWIÓRKI

Wychowawcy grupy: mgr Barbara Stanek i mgr Agnieszka Kurek

Pomoc: Urszula Włudarz

Grupa wiekowa: 5 latki

W ostatnim czasie dzieci z grupy Wiewiórek miały okazję rozmawiać na zajęciach o tym z czego powstają różne produkty codziennego użytku. I wydawać by się mogło, że pewne kwestie są dla dzieci oczywiste ale nie do końca tak było. Przedszkolaki zapoznały się z procesami powstawania cukru, produktów nabiałowych, szkła, pieczywa czy skąd się bierze i jak powstaje wełna.

Od października rozpoczęły się w grupie Wiewiórek dodatkowe zajęcia popołudniowe, prowadzone przez wychowawczynię p. Agnieszkę. Na tych zajęciach dzieciaki będą prowadzić różne doświadczenia i eksperymenty badawcze, poznawać proste zjawiska przyrodnicze oraz rozwijać zainteresowania poprzez kreatywne tworzenie nowych wytworów plastyczno-technicznych.

Trzeci tydzień września w naszej grupie obfitował w wiele ciekawych działań związanych z tematyką ruchu drogowego. Dzieci uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych to w sali i w mieście, samodzielnie skonstruowały sygnalizatory świetlne dla pieszych i pojazdów, które później służyły im podczas zabawy.