WIEWIÓRKI

Wychowawcy grupy: mgr Barbara Stanek i mgr Agnieszka Kurek

Pomoc: Urszula Włudarz

Grupa wiekowa: 5 latki

Na ostatnich zajęciach kółka badawczo-kreatywnego Wiewiórki miały okazję zrobić coś co kojarzy się ze świętami i choinką a dokładnie wiszącą ozdobę bożonarodzeniową. Pani Agnieszka wykonała z kleju vikol i mąki ziemniaczanej masę porcelanową szybko schnącą.

We czwartek 13 grudnia zorganizowałyśmy w naszej grupie świąteczne otwarte zajęcia popołudniowe dla chętnych Rodziców i dzieci. Pomimo późnej grudniowej pory zebrała się spora grupka uczestników, z którymi pani Basia przeprowadziła szereg integracyjnych zabaw muzyczno-ruchowych o tematyce mikołajowo-świątecznej.

Dnia 22.11 o godz. 10.00 w naszej sali dobyły się przedpołudniowe zajęcia dydaktyczne dla Rodziców. Tematem wspólnych zabaw było zagadnienie dotyczące tego jak dbać o zdrowie. Głównym celem zajęć było zastosowanie takich zabaw i ćwiczeń, które przygotowują dzieci do nauki czytania poprzez spostrzegawczość, percepcję wzrokowo- słuchową czy koncentrację uwagi.

19 października w  naszej grupie odbyły się kolejne zajęcia kółka badawczego. Nawiązując do tygodniowego tematu zajęć o produktach spożywczych, my również wykorzystaliśmy je do zabawy i eksperymentowania.

Podczas jednego z tygodni realizowaliśmy w naszej grupie tematykę związaną z pracą architekta i projektowaniem budynków. Dzieci zapytane co jest potrzebne na samym początku żeby powstał dom odpowiadały pustaki :) Dlatego poznanie na czym polega zawód architekta był jak najbardziej potrzebny.