MISIE

Wychowawcy: mgr Anna Jurgasik i mgr Ewa Dolaś

Pomoc: Krystyna Jaworska

Grupa wiekowa: 2,5 - 3 latki

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważne jest jedzenie. Ale nie wystarczy tylko jeść, to, na co nam przyjdzie ochota - trzeba jeść mądrze i zdrowo! I temu poświęcony był kolejny tydzień naszych zajęć.

Najważniejszym wydarzeniem było samodzielne przygotowanie sałatki owocowej. Ale zanim do tego doszło pani Ania opowiedziała nam jak ważne dla naszego zdrowia są witaminy oraz gdzie możemy znaleźć ich najwięcej. I okazało się, że mnóstwo jest ich w pysznych, kolorowych owocach. Była to też dobra okazja, by przypomnieć sobie nazwy owoców i ich kolory. Po bardzo dokładnym wymyciu rąk przystąpiliśmy do krojenia poznanych owoców, które szybko zamieniły się w sałatkę. Bardzo pyszną sałatkę. A najlepszym dowodem, że taka była jest fakt, że zniknęła w naszych brzuszkach jeszcze szybciej niż powstała. Całe to zadanie przyniosło nam mnóstwo radości i zabawy.

I tak przygotowani następnego dnia sami robiliśmy sobie śniadanie, wybierając to, co lubimy i co jest zdrowe. Była to także okazja, by przypomnieć sobie zasady właściwego zachowania przy stole.

To był naprawdę pouczający i pyszny tydzień!

galeria

Jesień kojarzy się nam najczęściej z kolorowymi drzewami, z których spadają liście tworząc piękne, wielobarwne dywany. Nie mogło ich więc zabraknąć na naszych zajęciach.

Jesień to bardzo kapryśna pora roku, ale ma też swoje piękne oblicze.

„Cóż to za nowina Jesień się zaczyna,

szumi o tym cały las, wietrzyk pogwizduje

wkoło wyśpiewuje , Jesień dziś odwiedzi nas”.

Słowami tej piosenki dzieci z grupy Misiów powitały Jesień. 23 września br.  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyła się impreza "Powitanie Jesieni", gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.

Wszyscy pewnie wiedzą, że początki są trudne?!

Nie inaczej też jest w życiu początkującego przedszkolaczka.