Smaller Default Larger

 

MISIE

 Wychowawcy: mgr Anna Jurgasik i mgr. Magdalena Strona

Pomoc: Krystyna Jaworska

Grupa wiekowa: 2,5 - 3 latki

Dzisiejszy dzień był dla Misiów bardzo pracowity. Zajęcia rozpoczęły się od porannej gimnastyki, na której wykonywaliśmy ćwiczenia wylosowane za pomocą rzutów kostką, ćwicząc przy tym nazwy kolorów.

Pogoda dalej nam nie sprzyja – a mamy zapowiedziany spacer w poszukiwaniu wiosny – więc dalej spędzamy czas w budynku przedszkola. Dziś, na przykład, mieliśmy bardzo dużo ruchu, bo pani Ania zaprosiła nas na zajęcia gimnastyczno-korekcyjne.

Wiosna nie może się zdecydować czy zagościć już u nas na dobre, więc większość czasu musimy spędzać w budynku. Ale nawet w naszej sali wcale się nie nudzimy. I choć my, MISIE, wolelibyśmy przeznaczyć cały czas na zabawę, to nasza pani ciągle chce nas czegoś uczyć.

Dnia 14.11.2018 r. w grupie I odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, pełen przeżyć, emocji i wzruszeń. Maluchy zaprezentowały to czego nauczyły się przez okres dwóch miesięcy pobytu w przedszkolu. Na galowo ubrane dzieci pięknie śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych oraz zaprezentowały tańce.

Październik jest miesiącem, w którym tematyka zajęć w przedszkolu opiera się na aktualnej porze roku, jaką jest jesień. Misie również wzbogacały swoją wiedzę na ten temat, a dokładniej poznawały dary i skarby jesieni i obserwowały zmieniającą się przyrodę. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zmienia się wygląd lasu jesienią oraz jak zwierzęta przygotowują się do zimy.