Smaller Default Larger

 

MISIE

 Wychowawcy: mgr Anna Jurgasik i mgr. Magdalena Strona

Pomoc: Krystyna Jaworska

Grupa wiekowa: 2,5 - 3 latki

Dnia 14.11.2018 r. w grupie I odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, pełen przeżyć, emocji i wzruszeń. Maluchy zaprezentowały to czego nauczyły się przez okres dwóch miesięcy pobytu w przedszkolu. Na galowo ubrane dzieci pięknie śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych oraz zaprezentowały tańce.

Październik jest miesiącem, w którym tematyka zajęć w przedszkolu opiera się na aktualnej porze roku, jaką jest jesień. Misie również wzbogacały swoją wiedzę na ten temat, a dokładniej poznawały dary i skarby jesieni i obserwowały zmieniającą się przyrodę. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zmienia się wygląd lasu jesienią oraz jak zwierzęta przygotowują się do zimy.

24 dzień października pokazał wyjątkowo brzydkie oblicze jesieni. Nie przeszkodziło to jednak najmłodszym przedszkolakom w przeżyciu kolejnych zajęć, w czasie których poznawały warzywa. Po krótkim wprowadzeniu w temat przystąpiliśmy do pierwszego, trudnego zadania – uczyliśmy się wierszyka, który towarzyszył nam przez całe zajęcia. Ale potem było już łatwiej i weselej.

Wraz z końcem września dzieci z grupy „Misie” przywitały piękną, złotą jesień, która przyniosła ze sobą kolorowe dary. Dzieci z ciekawością oglądały: kasztany, szyszki, żołędzie i kolorowe liście oraz w miarę możliwości opisywały ich wygląd. Misie razem z panią Madzią rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią.

Początek roku szkolnego w przedszkolu to bardzo trudny czas dla najmłodszych przedszkolaków. Wszystko jest dla dzieci nowe, nieznane i na dodatek jeszcze na kilka godzin trzeba się rozstać z rodzicami. Stąd tak często pojawiają się u maluszków łzy i strach.