Smaller Default Larger

W piątek 12.05.2015 o godz. 10. 00 w grupie „Żabek” odbyły się zajęcia otwarte. Tematem zajęć były zwierzęta z wiejskiego  podwórka.

„Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.”

Nawiązując do planu kulinarnego  „Mali Kucharze” realizowanego w naszym przedszkolu w miesiącu marcu dzieci z grupy „Żabek” w ramach zajęć dydaktycznych postanowiły zrobić ciepłe przekąski w postaci tostów.

Dla przedszkolaków zabawa to podstawowa forma aktywności. Poprzez zabawę dzieci poznają świat, nabywają doświadczeń, rozwijają wyobraźnię i różnorodne umiejętności. Do dobrej zabawy wcale nie potrzeba drogich, modnych zabawek czy nowoczesnych urządzeń… niezbędna  jest  bezpieczna przestrzeń, materiał którym można dowolnie  manipulować, czas i przede wszystkim dobry kolega lub koleżanka.

W   związku z tygodniem zatytułowanym „Bawimy się kolorami” grupa Żabek wspólnie z panią Malwiną postanowiła wcielić się   w rolę  małych badaczy. 14 marca  przedszkolaki wraz z panią eksperymentowali z kolorami. Wiele  doświadczeń wykonanych tego dnia stanowiło świetną zabawę dla przedszkolaków.