15 maja to Dzień Polskiej Niezapominajki. Od 15 maja 2002 r. Polsce obchodzone jest święto przyrody i ekologii znane pod nazwą Dzień Polskiej Niezapominajki.

Nie jest ważne, czy blisko, czy daleko; palcem po mapie, autobusem czy samolotem. Ważne, aby w dobrym towarzystwie i z uśmiechem na twarzy.  Tego akurat w naszej grupie nie brakuje.

Od początku tygodnia poznawaliśmy bliżej nasze miasto. Oglądaliśmy zabytki na zdjęciach i w albumach.Szukaliśmy Słomnik na mapie Polski i regionu.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na przyjście wiosny. Chcąc przyspieszyć jej nadejście postanowiliśmy  w „Kąciku przyrody” założyć zielone hodowle.