„Jeżyki”  rozpoczęły w przedszkolu niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczny las i jego mieszkańców. Żyjące w tych odległych czasach stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością.

Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły, oraz jak wyginęły.  Nasza sala  zmieniła się w  „jurajską krainę”, w której zorganizowaliśmy makietę ,oraz kącik tematyczny. Zagościły w nim przyniesione przez dzieci zabawki- dinozaury, ilustracje i książki o tych niezwykłych zwierzętach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów poprzez zabawy i zadania. Dzięki  ciekawym filmom edukacyjnym dowiedziały się jak żyły dinozaury i  kim jest paleontolog.Wykonały prace plastyczne ; z masy solnej lepiły własne dinozaury . Popróbowały wykonać skamieliny. Tezajęcia przeniosły nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.