Pod takim tytułem przebiegały zajęcia w naszej grupie podczas ostatnich dni.  Stały się one okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania;  pomagają dzieciom rozpoznać zło.Przedszkolaki przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, piosenek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Wcielając się w role znanych postaci z książek prowadziły ciekawe rozmowy; tworzyły własną fabułę i przebieg zdarzeń.Dzieci przy tej okazji bawiły się w bibliotekę; odkryły różne rodzaje książek ,oraz ich przeznaczenie. Poznawały drogę powstawania książki od autora do czytelnika; tworzyły własne książeczki. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy również panią z biblioteki, z która wspólnie poznaliśmy historię pewnej księżniczki.