Od początku tygodnia poznawaliśmy bliżej nasze miasto. Oglądaliśmy zabytki na zdjęciach i w albumach.Szukaliśmy Słomnik na mapie Polski i regionu.

W piątkowe przedpołudnie korzystając z dobrej pogody dzieci z grupy „Jeżyków” odbyły spacer edukacyjny po naszym mieście. Jego celem było przybliżenie dzieciom historii, oraz teraźniejszości; kształtowanie tożsamości zarówno narodowej jak i regionalnej. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od przeanalizowania wcześniej przygotowanej mapy, ma której zostały zaznaczone ważniejsze obiekty, zabytki i  miejsca pamięci narodowej. Poruszaliśmy się zgodnie z jej wytycznymi, odznaczając kolejno odwiedzane miejsca. Po powrocie do przedszkola stworzyliśmy własny album o Słomnikach. Przypomnieliśmy sobie legendę „Jak Michałko Słomniki przed Tatarami uratował” i wykonaliśmy własne herby z wizerunkiem Świętego Michała Archanioła. Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w naszej pamięci.