Dnia 16.12.2015 r. w grupie Zajączki odbyły się zajęcia popołudniowe. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wychowawczyni grupy mgr Agata Dudek poprzez zabawy i tańce wprowadziła dzieci i rodziców w atmosferę Świąt.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym tańcem w kole, a następnie dzieci w parach z pomocą swoich rodziców układały i omawiały ‘’Świąteczne puzzle”. Puzzle przedstawiały symbole z którymi dzieci najczęściej kojarzą Święta tj. Anioł, choinka, Mikołaj czy prezent. Również dla rodziców nie zabrakło zagadek utrwalających symbole świąteczne. Rodzice świetnie poradzili sobie z odgadywaniem haseł a nad ich prawidłową odpowiedzią czuwała nie tyko prowadząca ale i dzieci, które odkrywały kolorowe karty z ilustracjami poprawnych odpowiedzi. W trakcie zajęć nie mogło zabraknąć także zabaw ruchowych, które dzieci bardzo lubią. Wspólnie z rodzicami  podopieczni zatańczyli taniec ,,ubieranie choinki” ,,pakowanie prezentów” oraz zabawę paluszkową do muzyki ,, Wizyta Mikołaja’. Po tańcach i zabawach rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali Anioła do powieszenia na Świątecznej choince. Wspólna praca nad  Aniołem dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wiele radości a oczywiście głównym materiałem, który został najchętniej używany był kolorowy świecący brokat. Po wytężonej pracy nad ozdobą choinkową w magicznym nastroju, przy zgaszonym świetle i zaświeconej choince rodzice z pociechami wysłuchali muzyki relaksacyjnej ,,kołysanka dla maluszka”. Zajęcia zakończyły się życzeniami świątecznymi złożonymi przez p. Agatę wszystkim przybyłym gościom oraz wspólnym poczęstunkiem. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za przybycie i aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieje, że uśmiechy i miła atmosfera, która towarzyszyła nam podczas spotkania, będzie obecna również przez cały Nowy Rok.