„Święta, święta biją dzwony…”

Słowa tej piosenki towarzyszyły przedszkolakom w tegorocznych przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych.

Koniec marca i początek kwietnia był w naszej grupie bardzo pracowity jak to bywa przed świętami mieliśmy mnóstwo rzeczy do zrobienia. Przedszkolaki  z naszej grupy brały udział w warsztatach z wykorzystaniem sianka, dzieci przy pomocy organizatorów wykonały zajączka. Kolejnym  zadaniem dzieci był wysiew owsa i rzeżuchy, których zieleń symbolizuje budzące się życie. Grupa Żabek  przygotowywała ciekawe ozdoby,  wymagały one  dużego zaangażowania i cierpliwości przy ich wykonaniu. Największym zainteresowaniem cieszył się stworzony kurnik z kurkami i jajeczkami, który wykorzystywaliśmy na zajęciach matematycznych przeliczając kurki, jajka oraz utrwalaliśmy  stosunki przestrzenne.  Dzieci nauczyły się kilku piosenek o tematyce świątecznej ,  zaśpiewały je  podczas uroczystego śniadania wielkanocnego. Aktywny udział dzieci w przygotowaniach pozwala bliżej poznać tradycje związane z Wielkanocą i wprowadza je w świąteczny nastrój .