Żabki pamiętały o Dniu Ziemi i cały kwietniowy tydzień  przygotowywały się do świętowania  na cześć planety, na której żyjemy.

Przeprowadzono szereg działań mających na celu przypomnienie co to jest ekologia. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny oraz dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Bardzo dzieciom spodobała się zabawa z wykorzystaniem gazet, a także rolek po papierze toaletowym. W piątek  21 kwietnia  br. , wszystkie przedszkolaki brały udział w happeningu na rzecz ochrony ziemi.