Zabawy sensoryczne mają za zadanie pobudzać zmysły dziecka, poszerzać i organizować świat jego doznań a tym samym stymulować harmonijny rozwój układu nerwowego i mózgu.

Do przeprowadzenia zabaw sensorycznych wystarczy otworzyć szafki kuchenne i przymknąć oko na bałagan. Na kolejnych zajęciach kółka sensorycznego zajmowaliśmy się rozwijaniem zmysłu dotyku –posłużył nam do tego grysik czyli kasza manna. Na co dzień najczęściej dzieci używają do rysowania kredek, a tym razem mogły paluszkami porysować na tacy (wieczko od pudełka po butach), którą wcześniej wykleiły czarnym papierem. Ciekawe Żabki nie mogły się doczekać kiedy wsypiemy  grysik. Przedszkolaki uruchomiły wyobraźnie i po kilku minutach pojawiły się piękne obrazki: domki, ślimaki, biedronki, serca, kwiatki, góry, chmury a nawet traktor . Radości było co niemiara. A fantastyczne prace zamieszczam w galerii. Miłego oglądania.