W ramach zbliżającego się 25 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia w grupie „Żabek” dzieci wraz z Panią Sylwią postanowiły z tej okazji zaprosić swoich rodziców na poranne zajęcia otwarte. Na „misiowe” zajęcia przybyło duże grono Rodziców co sprawiło, że  dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, skoncentrowane i chętne do zabawy wykazując się nabytymi dotychczas umiejętnościami i wiadomościami.

Na samym początku zajęć dzieci przywitały się z przybyłymi Rodzicami piosenką „Wesoło witamy!”. Następnie Pani Sylwia wprowadziła dzieci i rodziców w tematykę zajęć. Zaprezentowała przybyłym gościom książeczki o misiach i niedźwiadkach, które przyniosły dzieci oraz zachęciła dzieci i rodziców do czytania książeczek i wypożyczania ich w bibliotece. Kolejną częścią spotkania było czytanie wybranej przez przedszkolaki książeczki o Kubusiu Puchatku przez mamę Karola - Panią Kasię. Następnie przywitały misia Bartka, którego próbowały zabawiać przy pomocy chusty animacyjnej. W ramach integracji z przybyłym na zajęcia misiem dzieci głośno odśpiewały i bawiły się przy piosence „Pokochaj pluszowego misia”, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami od przybyłych Rodziców. Przedszkolaki również tańczyły z misiami, pokonywały gimnastyczne przeszkody, aby do niego dotrzeć, co oczywiście z radością robiły. Na zakończenie zajęć została zorganizowana bitwa misiów na gazetowe kule, która sprawiła „Żabkom” najwięcej frajdy! Zajęcia zakończyły się wspólnym działaniem plastycznym dzieci i rodziców. Rodzice z papierowych kulek i worków na śmieci stworzyli „Misia Uszatka”, natomiast dzieci zrobiły papierowe misie techniką orgiami. Brudne rączki i uśmiechnięte twarze dzieci oraz pozytywne opinie rodziców o zajęciach świadczą, iż był to dla wszystkich uczestników pożytecznie spędzony czas w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym Rodzicom za obecność i aktywność podczas zajęć!