W ostatnim tygodniu nasze Wiewiórki udały się w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, kiedy to żyły ogromne dinozaury.

Z tej okazji stworzyliśmy niezwykły kącik „park jurajski”, w którym dzieciaki mogły obejrzeć przyniesione przez dzieci zabawki- dinozaury, książki i albumy o dinozaurach. Podziwialiśmy te fascynujące zwierzęta również na ilustracjach 3D dzięki trójwymiarowym okularom. Przez cały tydzień poznawaliśmy życie i zwyczaje tych ogromnych gadów – obejrzeliśmy ciekawe filmy edukacyjne, poznaliśmy nowy zawód paleontologa. Podczas zabawy tropiącej dzieciaki szukały kości , z których potem stworzyły szkielet ogromnego dinozaura. Zamieniając się w paleontologów, Wiewiórki szukały dino- skamielin w piasku za pomocą pędzelków. Wykonały również piękne Dinusie z rolek, talerzyków papierowych i farb. Wiewiórki dowiedziały się również w jaki sposób powstał węgiel kamienny i co takiego otrzymujemy z węgla. Przedszkolaki oglądały różne odmiany węgla: kamienny, węgiel leczniczy, do rysowania. Dotykały eksponatów, określały ich cechy zewnętrzne. Obejrzały także wnętrze kopalni na podstawie obrazków i poznały kolejny zawód górnika. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że praca w kopalni jest bardzo ciężka i wymaga ogromnej odwagi. Dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim górnikom.