W poprzednim tygodniu bardzo dużo działo się w naszej grupie.

Początek zdecydowanie należał do zabaw mikołajkowych i przygotowywania się do wizyty Mikołaja w przedszkolu. Dzieci poznały historię św. Mikołaja, uczyły się o nim piosenek, brały udział w wielu zabawach muzyczno ruchowych. We wtorek progi naszego przedszkola odwiedził długo wyczekiwany przez wszystkich gość z workiem prezentów. Poznaliśmy kolejną literkę - k, K i cyfrę 4. Na szczęście za oknami zrobiła się piękna zimowa aura dzięki czemu, rozmawialiśmy o śniegu obserwując go w rzeczywistości, a nie na obrazkach czy zdjęciach. Nie zabrakło zabaw badawczych - omawialiśmy właściwości fizyczne śniegu i procees jego powstawania. W związku z tym, że zima choć jeszcze nie kalendarzowa pojawiła się w przyrodzie zaopatrzyliśmy nasz przedszkolny karmnik w smakołyki dla ptaków. Ćwiczyliśmy myślenie przyczynowo-skutkowe podczas układania historyjki obrazkowej i projektowaliśmy własną śnieżynkę. Tydzień zakończyliśmy zabawami z zimowymi częściami garderoby. Swoją drogą musimy przyznać, że nasze przedszkolaki całkiem sprawnie radzą sobie z ubieraniem się i rozbieraniem. Brawo! Dużym zainteresowaniem cieszyła się wśród dzieci gra Ubraniowe BINGO, w którą graliśmy dobre kilka razy.