We środę 30 października odbyły się w naszej grupie poranne zajęcia otwarte z udziałem Rodziców.

Podczas tego typu zajęć dydaktycznych Rodzice mają możliwość zobaczyć w jak funkcjonuje w grupie ich dziecko. Tematem zajęć i wspólnych aktywności były odloty ptaków. Dzieci odtwarzały historyjkę obrazkową do opowiadania pt. O gościach co nie przyszli na ucztę Lucyny Krzemienieckiej, rozwiązywały ptasie sudoku, a za pomocą mat do kodowania w małych zespołach układały drogę ptaków do ciepłych krajów. Zabawy dydaktyczne były przeplatane tańcami i zabawami muzyczno-ruchowymi. Podczas tych zajęć, jednym z celi który sobie postawiłyśmy było pokazanie Rodzicom dobrodziejstw jakie płyną z wprowadzania już w przedszkolu elementów kodowania i programowania. Mamy nadzieję, że nam się to udało. Dziękujemy obecnym Rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.