Ostatnie październikowe tygodnie rozpieszczały nas słoneczną pogodą ukazując piękno otaczającej przyrody. Jesienna aura- różnorodność barw i odcieni zachęciła nas do eksperymentowania.

Dlatego na dwóch ostatnich zajęciach z koła badawczego skupiliśmy się na barwach szczególnie tych jesiennych. Nasze zabawy zaczęliśmy od poznawania liści. Dzieci oglądały uważnie różne rodzaje liści, badały ich strukturę, zapach, porównywały kolory, kształty, wielkości. Przedszkolaki próbowały odpowiedzieć na pytanie dlaczego liście na jesień zmieniają kolory i dlaczego spadają z drzew. W ramach zabaw badawczych mieszały barwniki w wodzie, z kolorów podstawowych tworzyły pochodne. Próbowaliśmy zabarwić różne ciecze w tym olej, i tworzyliśmy „pienisty wulkan”, który wywołał najwięcej emocji. Dzieci obserwowały także „wędrującą wodę”, która za pomocą ręcznika przelała się z jednej szklanki do drugiej. W ramach pracy indywidualnej tworzyliśmy własne kolorowe liście za pomocą farb i foliowych koszulek. Liście, które uzbieraliśmy podczas wycieczki do lasu wykorzystaliśmy do stworzenia jesiennych wianuszków.