W piątek 25 października przedszkolaki z grupy Wiewiórek razem z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać uroki jesiennego przyrody w pełnej okazałości.

Złote, rude i brązowe liście udekorowały leśną ścieżkę, którą spacerowaliśmy na polanę edukacyjną. Na początku wycieczki każdy przedszkolak dostał mini mapę z zaznaczonymi przystankami na zadania specjalne, które trzeba było wykonać po drodze, a były to np. przysiady, pajacyki, ustawienie się w kole w jak najszybszym czasie czy bieg dookoła polany. Przedszkolaki bardzo lubią zabawy tropiące, z zapałem szukały wyznaczonych miejsc, obserwowały leśną przyrodę za pomocą lupy, słuchały odgłosów ptaków. Po krótkiej regeneracji (czyt. opróżnieniu plecaków :) udaliśmy się jeszcze pod kapliczkę patrona wszystkich leśniczych Jana Gwalberta. Do przedszkola wróciliśmy z bukietami kolorowych liści, z których przedszkolaki razem z Panią Agnieszką wykonały fikuśne jesienne opaski.