Ponieważ za oknem jest już szaro, buro i ponuro oraz częściej pada deszcz to postanowiliśmy dowiedzieć się w jaki sposób ten deszcz powstaje i omówiliśmy obieg wody w przyrodzie.

W czasie pierwszego eksperymentu dzieci odpowiadały na pytanie dlaczego niebo jest niebieskie. Przy pomocy wody, mydła i latarki dowiedzieliśmy się ze światło słoneczne, które składa się z fal świetlnych o różnych kolorach zostaje rozproszone przez pyły i cząsteczki kurzu znajdujące się w atmosferze. Kolor niebieski jest najbardziej rozszczepiony dlatego patrząc na niebo w słoneczną pogodę mamy wrażenie ze jest ono niebieskie. W kolejnym eksperymencie tworzyliśmy chmurę przy pomocy wody i zapalonej zapałki i obserwowaliśmy jak spadają krople deszczu w słoiku. Poznaliśmy 3 stany skupienia wody oraz tworzyliśmy kolorowy deszcz. Jednak najbardziej spodobał się dzieciom  lód, który był bardzo zimny i mokry – czyli woda w stałym stanie skupienia. A ponieważ zima jest już za pasem to będziemy mieli jeszcze okazję bliżej przyjrzeć się wodzie i poeksperymentować z lodem.