W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia grupa „Kotków” podjęła wyzwanie i postanowiła zobaczyć jak to jest kiedy w przedszkolu. Niestety początki były dosyć trudne.

Przedszkolaki nie mogły przyzwyczaić się do tego, że tego dnia nie będą się bawić swoimi ulubionymi zabawkami. Jednak przedsięwzięcia i zadania jakie przygotowała na ten dzień pani Sylwia spowodowały, że dzieciom spodobał się taki rodzaj aktywności. Mogły malować farbami, lepić z plasteliny, kolorować, wycinać – oczywiście wszystko to było związane ze Świętami Bożego Narodzenia. „Kotki” zapoznały się z tradycjami świątecznymi, rozwiązywały zagadki o tematyce bożonarodzeniowej ,układały puzzle w grupach oraz śpiewały kolędy. Ponadto każde dziecko wykonało piękny wieniec bożonarodzeniowy, który zabierze do domu. Cała grupa, wspólnymi siłami wykonała również łańcuch choinkowy, który zdobi choinkę na holu przedszkolnym, z rolek po papierze toaletowym, pomalowanych farbą. Pierwszy dzień bez zabawek minął „Kotkom” bardzo szybko i  bardzo przyjemnie. Dzieci zobaczyły, że bez zabawek również może być super!