Dnia 17 stycznia w grupie Kotków odbyły się zajęcia otwarte, na które zostali zaproszeni rodzice.

Tym razem zamiast typowych zajęć dydaktycznych w sali przedszkolnej przygotowano pokazowe zajęcia gimnastyczne, które cyklicznie organizowane są raz w tygodniu. Celem przeprowadzonych zajęć było zaprezentowanie różnorodnych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha, kończyn górnych i dolnych, mięśni stóp, kształtowanie sprawności fizycznej, zwinności i koordynacji wzrokowo-ruchowej, uświadamianie korzyści dla organizmu wynikających z ćwiczeń gimnastycznych oraz integrowanie grupy rówieśniczej. Bardzo miłym zaskoczeniem było uczestnictwo dwóch odważnych tatusiów w ćwiczeniach gimnastycznych, co ewidentnie urozmaiciło i uatrakcyjniło zajęcia. Nasze zwinne Kotki z łatwością wymyślały ćwiczenia „na rozgrzewkę” dla rodziców i reszty grupy, ćwiczyły z woreczkami i laseczkami gimnastycznymi zarówno w parach jak i indywidualnie oraz bez jakichkolwiek problemów w mig pokonały tor przeszkód, który nie należał do najłatwiejszych. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawach i ćwiczeniach gimnastycznych. Wszyscy starali się wykonywać powierzone im zadania dokładnie i sumiennie. Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze zabawy- zobaczcie sami!