30 września grupa Kotków wybrała się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Motylarni w Czaplach Wielkich. Dzięki Państwu Brzezowskim, założycielom tego miejsca poznaliśmy wiele ciekawostek na temat życia motyli.

Mieliśmy okazję zobaczyć rzadkie okazy motyli, które zostały sprowadzone tutaj z różnych stron świata. Dzięki interesującej prezentacji multimedialnej zapoznaliśmy się z fazami rozwoju motyli, i etapem przepoczwarzania się. Oglądaliśmy pod mikroskopem motyle jajeczka oraz gąsienice. Mogliśmy dotknąć i zobaczyć na własne oczy w jaki sposób z małego jajeczka powstaje piękny motyl. Jednak największą frajdą było wabienie motyli na sok z pomarańczy. Pomimo płatającej figle pogody tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz z paniami były pod wrażeniem tej fantastycznej lekcji przyrody!