Dnia 9.10.2019 roku grupa Kotków odwiedziła Bibliotekę  Publiczną oraz kino w Michałowicach. Celem wyjazdu było poznanie pracy bibliotekarza oraz rozmowa o emocjach. Dzieci  z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, podczas których poznały historię małego zielonego groszka.

Przedszkolaki nazywały uczucia i pokazywały je za pomocą piktogramów. Następnie ustawione w długi pociąg, pokonywały trasę pomiędzy regałami z książkami po to by odwiedzić trzy stacje „Emocji”. Na zakończenie spotkania Kotki, miały za zadanie namalować na kartce swoje uczucia. Dzieciom bardzo podobała się biblioteka. Ilość książek oraz miejsce do zabawy zrobiły na nich duże wrażenie. Po warsztatach  bibliotecznych nadszedł czas na kino. Przedszkolaki pięknie podziękowały za lekcje i udały się do kina gdzie obejrzały film pt. „Fru”.