Budząca się do życia przyroda zainspirowała „Kotki”, do utworzenia w swojej sali zielonego kącika. „Do dzieciaków przedszkolaków przyszła pani wiosna ukłoniła się uprzejmie kwiaty wam przyniosłam…” –tą wesołą piosenką w marcowy poranek dzieci rozpoczęły swoje działania przyrodnicze.

Ubrane w ochronne fartuszki - zaopatrzone w kolorowe doniczki oraz cebulki kwiatów ,rozpoczęły sadzenie. Podjęte przy wspólnym stole działania przyrodnicze, poprzedzone były oczywiście dydaktycznym wprowadzeniem przez nauczyciela. Dzieci zapoznały się etapami wzrostu rośliny i czynnikami, które maja wpływa na jej rozwój. Teraz z każdym dniem mali ogrodnicy mają możliwość doglądania swoich kwiatów i rozwijania w sobie nie tylko odpowiedzialności , ale także wrażliwości na piękno przyrody.