Teatr jest magicznym miejscem dla wielu ludzi. Rozwija wyobraźnię oraz wrażliwość . Dlatego przedszkolaki chętnie podjęły działania artystyczne . Swoja salę zamieniły w teatr. Dzięki kolorowym rekwizytom, strojom, i dekoracji mogły wczuć się w przyjmowane role .

Natomiast za pomocą mimiki, gestów i mowy starały się wzbudzić emocje w swojej widowni.. pracowały w grupach i w parach. Starały się stworzyć dialogi zarówno na podstawie znanych bajek jak i odgórnie narzuconych im ról. I tu okazało się, ze nie jest łatwo być aktorem. Trzeba bowiem nie tylko przełamać swoja nieśmiałość ale także pamiętać o tym , aby w odpowiedni sposób modulować swój głos. Tak aby widownia była zaciekawiona prezentowaną historią. Aby urozmaicić zajęcia dzieciaki stworzyły swoje kolorowe kukiełki , nadały im imiona i wykorzystały w zabawie. Bawiły się także w teatr cieni, który Cieszył się dużym zainteresowaniem i chęcią wzięcia w nim udziału.