Fundację “ABC XXI” dokładnie 10 lat temu. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampania Cała Polska czyta dzieciom zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom.

Idea głośnego czytania głoszona przez Fundację zyskała na przestrzeni dziesięciu lat szerokie grono zwolenników – rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy, a także władze samorządowe czy znane osobistości i przekształciła się w ogólnopolską akcję pod hasłem “Czytaj dziecku 20 minut codziennie "
Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu . O przyszłości naszego czytelnictwa zadecydujmy już dziś. Nasze przedszkole włączyło się do realizacji Programu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W jedno z wrześniowych popołudni odwiedziła nas Pani Marta Wącławska – mama Jagódki i przyniosła interesującą książeczkę o perypetiach pewnej rodziny i jej doświadczeniach kulinarnych. Zabawna historia Basi i jej rodziny dzieciom bardzo przypadła do gustu. Niektóre przedszkolaki jak się okazało, miały podobne doświadczenia w swoim domu. Tak więc książka okazała się trafiona, a Pani Marta w sposób barwny i niezwykle interesujący nam ja przeczytała.   Dziękujemy !!!! W związku z prowadzoną kampanią  zachęcamy wszystkich chętnych, którzy popierają słuszność tego przedsięwzięcia do odwiedzania naszej grupy i przeczytanie bajki naszym podopiecznym.