Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla naszego zdrowia owoce - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego dzieci z grupy Żabek, korzystając z jesiennych zbiorów owoców postanowiły zrobić sałatkę owocową.

Dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola różne świeże owoce: banany, jabłka, gruszki, śliwy, brzoskwinie, winogrona, kiwi. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy raczki, potem ubraliśmy fartuszki i chusteczki na głowę, a następnie umyliśmy owoce .Każdy przedszkolak dostał deseczkę do krojenia i plastikowy nożyk. Tak wyposażeni przystąpiliśmy do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa. I już za trzy kwadranse sałatka była gotowa. Następnym etapem było przygotowanie do przyjęcia – nakrycie stołów. Panie Ewa i Ela nałożyły sałatkę na talerzyki po czym wszyscy zasiedliśmy do degustacji. Ach co to była za uczta! Niektórzy z nas prosili nawet o dokładkę tej własnoręcznie wykonanej bomby witaminowej. Sałatka udała się, wyszła wspaniale.