Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Dlatego też, 8 grudnia w naszej grupie odbyły się popołudniowe zajęcia otwarte dla rodziców grupie „ Żabek”, aby czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia był jeszcze przyjemniejszy! Temat zajęć „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie. Na początku zajęć  Pani Sylwia , która została pomocnikiem Świętego Mikołaja przyniosła worek z prezentami  i przeczytała list w którym Św. Mikołaj  prosił dzieci i rodziców o pomoc. Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o zimie i Mikołaju, zaprezentowały zabawy sensoryczne „Worek Świętego Mikołaja” , słuchowe i ruchowo-naśladowcze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem również wśród rodziców. Zaprosiły  swoich rodziców do zabawy ruchowej „Zaprzęg reniferów” i „Pakowanie prezentów” wcielając się w postać Mikołaja i renifery. Dzieci wraz z rodzicami rozwiązywali również zagadki słowne o tematyce świątecznej i przeliczali worki z prezentami Świętego Mikołaja. Na zakończenie Rodzice czytali swoim pociechom krótkie teksty o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Mini koncert kolęd zakończył część pierwszą zajęć, po której wszyscy wspólnie wykonywali kartki i ozdoby świąteczne. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek i wstążek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny.

Wszystkim przybyłym Rodzicom bardzo dziękujemy za obecność i jednocześnie życzymy wesołych , zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!:)