W deszczowy piątek 20.11.2015 r. w grupie „ Żabki” odbyły się poranne zajęcia otwarte dla rodziców pt: „ Jesienna słota” przeprowadzone przez panią Sylwię Grzegórzko. Mimo deszczowej pogody na zajęcia przybyło duże grono Rodziców co sprawiło, że  dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, skoncentrowane  i chętne do zabawy wykazując się nabytymi dotychczas umiejętnościami i wiadomościami.

Na samym początku zajęć dzieci nauczyły się krótkiego wierszyka o kolorowym parasolu, a następnie wykorzystały go do zabawy integracyjnej z chustą animacyjną KLANZY.  Z uwagą słuchały wiersza o „ Sześciu parasolach” autorstwa Anny Łady – Grodziskiej w oparciu o kolorowe ilustracje parasoli. Sprawnie przeliczały parasole oraz segregowały je według ustalonych wcześniej kategorii. Reagowały na sygnał dźwiękowy poznanych instrumentów podczas zabawy orientacyjno-porządkowej „Deszczowa pogoda”. Obserwowały pogodę panującą za oknem i wypowiadały się na temat obserwacji. Następnie wysłuchiwały zagadek słownych i słuchowych, których rozwiązania  przyporządkowywały do odpowiednich ilustracji listopadowej pogody. Dzieci zaprezentowały również przed zebranymi Rodzicami inscenizację ruchowo- naśladowczą do piosenki „Deszczyk”. Część artystyczna zajęć została zakończona przez „ Żabki” grą na instrumentach do piosenki „ Deszczowa orkiestra”  za co dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zajęcia zakończyły się wspólnym działaniem plastycznym dzieci i rodziców, którzy pomogli swoim pociechom wykonać „ Deszczowe chmurki” z masy solnej. Brudne rączki i uśmiechnięte twarze dzieci oraz pozytywne opinie rodziców o zajęciach świadczą, iż był to dla wszystkich uczestników pożytecznie spędzony czas w miłej atmosferze.