W minionym tygodniu nasze zabawy i aktywności przeniosły się na wiejskie podwórko.

Przedszkolaki bliżej poznały specyfikę pracy rolnika, harmonogram jego dnia oraz dowiedziały się dlaczego praca rolnika jest tak ważna. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd biorą się (jak powstają) produkty żywnościowe, które kupujemy w sklepach. Odwiedziła nas także krówka Matylda, którą każdy miał okazję wydoić. Zabawa była przednia, było duuużo śmiechu i radości:) Podczas wspólnych spotkań bawiliśmy się w wiele zabaw muzyczno-ruchowych związanych właśnie z wiejskim podwórkiem i zwierzętami na nim mieszkającymi. Przedszkolaki poznały zwierzęce rodzinki, wprowadzony został nowy znak matematyczny: minus. Ćwiczyliśmy odejmowanie na konkretach. Podczas zajęć plastycznych każdy wykonał piękną kolorową kurkę w pasiastych rajstopkach, która ozdobiła naszą tablicę w szatni. Podczas zajęć z książeczkami dzieci ćwiczyły spostrzegawczość, wycinanie po lini, utrwalały poznane już cyferki. Tydzień zakończył się oczywiście gimnastyką, tym razem z wykorzystaniem szarf i lasek gimnastycznych.