Zgodnie z wytycznymi podstawy programowej celem wychowania patriotycznego realizowanego w przedszkolu jest budzenie u dzieci miłości do małej i wielkiej Ojczyzny przez ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, narodowej, europejskiej.

Dlatego w przed ostatnim tygodniu realizowaliśmy temat: „Nasza mała Ojczyzna”. Rozmawialiśmy o naszym miejscu zamieszkania (przypominaliśmy nasze adresy), opisywaliśmy swoje rodziny i domy, które są najbliższe sercu każdego człowieka. Poznaliśmy herb Słomnik, omówiliśmy ważne instytucje użytku publicznego, budynki i pomniki. Najważniejsze z nich oglądaliśmy na żywo podczas spaceru ulicami Słomnik.

Odwiedziliśmy również groby Nieznanego Żołnierza i zapaliliśmy znicze. W ten sposób wspominamy tych, dzięki którym mieszkamy w wolnej i niepodległej Polsce. Składamy hołd tym Polakom którzy walczyli za naszą wolność.