„Śmiech-to szczere królestwo człowieka. Człowiek potrzebuje śmiechu, by zachować zdrowie".

Kierując się mottem François Rabelais uwzględniłyśmy tematykę śmiechu w naszych działaniach edukacyjnych, które realizowałyśmy w naszej grupie na początku stycznia. Razem z dzieciakami szukaliśmy różnych sytuacji, które niosą radość i uśmiech. Poznaliśmy różne rodzaje śmiechu, rozmawialiśmy o tym co wpływa na to, że się śmiejemy i co należy robić, aby nasz uśmiech był piękny i zdrowy. Rozmawialiśmy o produktach, które powodują że się uśmiechamy, i tych które negatywnie wpływają na stan naszych zębów. Wiewiórki chętnie zamieniały się w małych klownów, oraz cyrkowców na zajęciach gimnastycznych. Nie zapomnieliśmy również o nauce. Poznaliśmy kolejną literkę, którą utrwalaliśmy podczas licznych zabaw z sylabami i wyrazami. Zwieńczeniem tematyki tygodnia była wizyta w gabinecie stomatologicznym MediDent na ul. Proszowskiej w Słomnikach. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła jak leczy zęby oraz opowiedziała jak należy dbać o higienę jamy ustnej. Każdy mógł też usiąść na fotelu dentystycznym. Na zakończenie Pani Doktor wręczyła dzieciom drobne prezenty zachęcając do dbania o piękny uśmiech poprzez profilaktyczne kontrole w gabinecie dentystycznym. Serdecznie dziękujemy za tak ciekawą lekcję i spotkanie z nami.