W środę 22 lutego, w ramach zajęć dydaktycznych, dzieci z grupy MISIÓW podjęły ze swoją wychowawczynią, p. Anią, dyskusję na temat zawodu kucharza. Nie była to jednak tylko rozmowa. Aby dowiedzieć się jak najwięcej i zobaczyć kucharza przy pracy maluchy odwiedziły naszą przedszkolną kuchnię.

Panie kucharki gotowały akurat zupę jarzynową i smażyły naleśniki na obiad. Nie przeszkodziło im to jednak w rozmowie z przedszkolakami. MISIE były bardzo zainteresowane pracą w kuchni i zadawały paniom kucharkom bardzo dużo pytań. Dowiedziały się dzięki temu, że praca na kuchni jest niełatwa i bardzo odpowiedzialna. Panie Kucharki zdradziły przedszkolakom pewien sekret, że najbardziej lubią przygotowywać potrawy mączne, a spośród nich kopytka i naleśniki. Dzieci miały też okazję obejrzeć z bliska strój kucharek oraz sprzęt, jakiego używa się w dużej kuchni, by przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Podsumowaniem zajęć był obiad, którego przygotowanie mogliśmy przez chwilę podglądać.