Kultura i sztuka są bardzo ważnymi czynnikami w rozwoju dzieci.

Obcowanie ze sztuką powoduje, że przedszkolaki lepiej się rozwijają oraz poszerzają swoją wiedzy o otaczającym ich świecie. Nasze Kotki bardzo chętnie brały udział w proponowanych im aktywnościach. Z dużym zaciekawieniem odkrywały zapisy nutowe, rozwijały słuch muzyczny dobierając do siebie takie same instrumenty muzyczne oraz rozróżniały tempo melodii. Odkrywając z kolei zawód aktora Kotki stwierdziły, iż jest to bardzo ciekawa praca, wymagająca zarówno dobrej pamięci jak i umiejętności wczuwania się w odgrywaną postać. Przedszkolaki rozwijały swoją wyobrażanie tworząc kukiełki a później odgrywały krótkie scenki tematyczne. Było przy tym bardzo dużo śmiechu i radości. Kotki zdobyły również wiedzę na temat kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.