Z wielkimi emocjami i bijącym sercem, Kotki odliczały czas do wielkiego dnia.

Tym wielkim dniem był dla nich 25 styczeń. Bowiem do przedszkola miały zawitać ich ukochane babcie i dziadkowie. Kiedy seniorzy spokojnie zajmowali wygodne miejsca, mali artyści szykowali się do występu. W końcu nadszedł ten wyczekiwany moment. Po serdecznym powitaniu przez wychowawczynie honorowych gości, przedszkolaki w rytm muzyki wbiegły na scenę parami. Machając przy tym wysoko uniesionymi- własnoręcznie wykonanymi laurkami. Jednocześnie śpiewając następujące słowa piosenki„..biegną wnukami ulicami z ogromnymi laurkami, te laurki pełne kwiatów są dla wszystkich babć i dziadków...”i tak rozpoczęła się nasza wewnętrzna rodzinna uroczystość. Przejęte przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem prezentowały się na scenie swoje umiejętności. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz pięknie zatańczyły do utworu „Niebo z moich stron”, zespołu Czerwone Gitary. Chłopcy wczuli się w rolę prawdziwych gitarzystów, natomiast dziewczynki uroczo pląsały, trzymając w rękach białe pompony. Na zakończenie apelu dzieci podziękowały huralnie swoim dziadkom za ciepłe słowa, opiekę i bezinteresowną miłość oraz zaśpiewały im 100 lat. Kolejnym etapem spotkania była wspólna zabawa na holu przy utworze Kaczuszki, po której seniorzy powrócili z powrotem na swoje miejsca. Zostali bowiem zaproszeni do kolejnej zabawy. Przebieg której uświetnił swoją osobą pan Józef (Zbyszek) Krawczyk, przygrywając na akordeonie. Seniorzy dostali niewielki śpiewnik z piosenkami. Cała zabawa natomiast polegała na odgadywaniu tytułu piosenek ukrytych w ilustracjach a później wspólnym śpiewie. Oczywiście za prawidłową odpowiedź była nagroda. Po mału parkiet się zapełniał, nogi same rwały się do tańca. Dobry humor,dopisywał chyba każdemu a po łzach wzruszenia już nie było śladu. Ostatnim etapem naszego świętowania był poczęstunek i wręczanie prezentów. Można było spokojnie napić się kawy, herbatki lub zjeść smaczne ciasto pieczone przez rodziców. Za które pięknie dziękujemy. Spotkanie było bardzo udane i na długo pozostanie w naszej pamięci.