Trzeci tydzień października związany jest z tematem dotyczącym emocji.

Przedszkolaki na podstawie ilustracji piramidy dowiedziały się jak nazywają się emocje oraz w jaki sposób można je podzielić. Jadąc wesołym pociągiem odwiedziły cztery stacje: smutku, złości , radości oraz strachu. Podczas „postojów”, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące poszczególnych emocji. Dowiedzieliśmy się, że dzieciom najwięcej radości sprawia jedzenie. Są szczęśliwe kiedy mama i tata dają im wszelkiego rodzaju słodycze. Na drugim miejscu uplasowało się przytulenie i zabawa z bliską osobą. Natomiast pojawiające się smutek i złość –przedszkolaki przeżywają najczęściej w odniesieniu do swoich rodziców. W momencie kiedy dorośli wymierzają im kary, lub nie mają dla nich czasu. Złość pojawiła się również na koronawirusa, który wszystko pozmieniał. Ostatnia emocja strach, pojawia się w momencie samotnego spania w pokoju lub pojawienia się „wilków”. Przedszkolaki wiedzą, że każdy człowiek ma prawo do przeżywania zarówno negatywnych jak i pozytywnych emocji. Tylko tym negatywnym nie wolno ulegać, lecz należy nauczyć się nad nimi panować. Można np. narysować przyczynę złości na kartce, następnie zrobić z niej kulkę i wrzucić do słoika złości. Można również zrobić masażyk relaksacyjny dzięki czemu powróci radość, a tym samych dobre nastawienie do świata.