Z ciekawością powitaliśmy kolejną porę roku- panią Jesień.

Bacznie obserwujemy jakie zmiany nam ona przynosi. Temperatura powietrza jest już niższa, zwierzęta pomału gromadzą zapasy. Drzewa gubią liście- świat zmienia barwy. W trakcie naszych zajęć wykorzystujemy dary jesieni. Poznajemy ich nazwy, doskonalimy umiejętność liczenia oraz klasyfikowania. Rozwijamy także, sprawność ruchową tworząc urozmaicone tory przeszkód . Jednym z takich torów była ścieżka sensoryczna. Utworzona z szyszek, liści, gałęzi, kasztanów oraz żołędzi. Przy dźwiękach leśnej muzyki przedszkolaki pokonywały ją mając na stopach tylko swoje skarpetki. Wielozmysłowe poznanie przyrody dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Dobry nastrój nas również nie opuszczał podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który obchodziliśmy 20 września. Jest to święto mające za zadanie sprawić, aby dzieci poczuły się dumne i potrzebne w naszej społeczności. W tym dniu pani dyrektor zadbała o słodki poczęstunek a wychowawczynie o pamiątkowe medale. Poza tym czas spędzony w przedszkolu dzielimy na zajęcia: edukacyjne (podczas, których poznaliśmy już literki „A” „O”, oraz cyfry 1,2,3. Pracowaliśmy z książka, lepiliśmy z plasteliny , wycinaliśmy nożyczkami- doskonaląc małą motorykę, tańczyliśmy , oraz zgodnie z zasadami higieny przygotowaliśmy smaczny sok owocowy) oraz zabawę .(Na Sali, placu zabaw czy też holu przedszkola. Jest to także czas, kiedy świętujemy swoje urodziny. Dzieci uczą się składać życzenia i utrwalają używanie zwrotów grzecznościowych)