W oczekiwaniu na nadejście wiosny dzieci zakładają wiosennekąciki przyrody, a osobiste zaangażowanie pozwala przedszkolakom zrozumieć potrzebę pielęgnacji i ochrony przyrody.

W związku z tym i my postanowiliśmy założyć w sali swój „zielony ogródek.”Na początku zajęć przystąpiliśmy do analizy potrzeb jakie są konieczne do wzrosty roślin. Dziś już wiemy jak stworzyć dla nich odpowiednie warunki. Po zgromadzeniu niezbędnych przyborów, takich jak: pojemniki, konewki, doniczki, ziemia i nasionka „Jeżyki” przystąpiły do pracy. Dzieci sadziły cebulę , fasolkę, pietruszkę, zboża, oraz  wiosenne kwiaty. Codziennie prowadzimy obserwacje swoich roślin; opiekujemy się nimi; widzimy jak się zmieniają i kwitną. Już teraz Wiosna zagościła u nas na dobre!