WSPÓLNA ZABAWA TO DOBRA SPRAWA

Takie hasło towarzyszyło naszemu spotkaniu popołudniowemu w przedszkolu, na które zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców. Jesień to niezwykła pora roku. Swoim bogactwem inspiruje do wielu ciekawych zabaw i zajęć. Różnorodność jej skarbów może posłużyć zarówno do zabaw plastycznych, matematycznych, a także językowych. „Jeżyki” miały okazję przekonać się o tym 17.11 2015 r., kiedy to przystąpiły do realizacji zadań, jakie przygotowała dla nich Pani Jesień.

Musiały wykazać się znajomością pór roku - dopasować ich nazwy do ilustracji; układając odpowiednie podpisy. Dzieci na podstawie jesiennych obrazków przeliczały wyrazy w zdaniach; wskazywały odpowiednie głoski. Wyklaskiwały rytmy grane przez rodziców na instrumentach perkusyjnych, a także poprzez zabawy muzyczne naśladowały odgłosy jesiennej pogody. Dzieci miały możliwość swobodnej ekspresji plastycznej podczas tworzenia jesiennych obrazków. Sprawdzianem umiejętności dodawania i odejmowania na konkretach były zabawy z jesiennymi liśćmi na podstawie opowiadania „Szal Pani Jesieni”. To wspólnie spędzone popołudnie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy i spotkania, lecz dało również możliwość zobaczenia swojego dziecka na tle rówieśników. Prezentowane zabawy być może staną się inspiracją do wspólnych działań twórczych w domu. Na zakończenie Pani Jesień zaprosiła nas do wspólnego, słodkiego poczęstunku.