Dnia 24.11.2015 r. odbyły się w naszej grupie „Jeżyki” przedpołudniowe  zajęcia otwarte, na które zaprosiliśmy naszych rodziców. Tematem zajęć była jesienna pogoda, czyli sposób na nudę w deszczowe dni. Dzieci poznały zjawiska towarzyszące powstawaniu deszczu na podstawie „Bajki o Kropelce”, miały okazję do eksperymentowania z wodą – poznały różne jej stany skupienia.

Tworzyły jesienną orkiestrę z wykorzystaniem różnych przedmiotów i materiałów przyrodniczych. Ponadto miały okazję do zabaw matematycznych- przeliczały zgodnie z rytmem kropelki deszczu; wykazując się umiejętnością dodawania i odejmowania. Wiele emocji towarzyszyło dzieciom podczas wspólnie realizowanych wraz z rodzicami zabaw i ćwiczeń ( wspólne rozwiązywanie krzyżówki, zabawa „Chmura i deszcz”, oraz wspólne granie na instrumentach perkusyjnych, oraz malowanie do muzyki z ramach programu „Edukacja przez ruch”. Dzieci były aktywne i chętne do zabawy chwaliły się  nabytymi dotychczas umiejętnościami i wiadomościami. Całemu spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera . Pozytywne opinie rodziców o zajęciu świadczą, iż był to dla wszystkich uczestników pożytecznie spędzony czas . Wszystkim którzy byli z nami w ten dzień mamy nadzieję, że pokazaliśmy, że jesień nie musi być smutna.