Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo – dydaktycznym dziecka przedszkolnego. W ramach tygodnia „Dbamy o swoje zdrowie” w dniu 5 listopada przedszkolaki z grupy Jeżyków same przygotowały dla siebie śniadanie w przedszkolu. Wcześniej Pani Ania nasza intendentka zakupiła dla nas niezbędne produkty. Zanim dzieci przystąpiły do pracy dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać?

Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Następnie przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy wzięliśmy się ochoczo do robienia kanapek. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. To już kolejna próba kulinarna naszych małych pociech. Przedszkolaki wcześniej robiły już soki z owoców, piekły ciasto marchewkowe. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.