W ostatnim czasie w naszej sali zagościł „parapetowy zielony ogródek”. Podczas przygotowań do tych zajęć przedszkolaki zapoznały się z wyglądem nasion i sadzonek roślin.

Dokładnie obejrzały, a następnie z przystąpiły do prac gospodarskich. Do ziemi trafiły między innymi nasiona sałaty, rzodkiewki, fasoli, słonecznika. Dzieci zasiały rzeżuchę i nasionka aksamitek, posadziły także cebulkę na szczypiorek. Rzeżucha i szczypiorek będzie pysznie smakowała na kanapkach, a aksamitki i inne kwiaty ozdobią potem nasz przedszkolny ogródek. Hodowle oznaczone zostały przygotowanymi tabliczkami, a w odpowiednim momencie przesadzimy je do przedszkolnego ogrodu. Od momentu wysiania minęło już trochę czasu. Obserwujemy z ciekawością jak rozwijają się nasze roślinki i bardzo cieszy nas każda zielony listek.